
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.7 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09235
Ext.Price$0.09235
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09235 | $0.09235 |
| 10 | $0.08289 | $0.82890 |
| 50 | $0.07440 | $3.72000 |
| 100 | $0.06635 | $6.63500 |
| 500 | $0.05917 | $29.58500 |
| 1000 | $0.05159 | $51.59000 |
| 3000 | $0.04498 | $134.94000 |
